Over het NUT
Het NUT Olst-Deventer organiseert interessante en boeiende activiteiten voor leden en niet-leden. Wij streven naar veel variatie in de onderwerpen van de lezingen, excursies en films waarbij kwaliteit voorop staat.
Het NUT organiseert verdiepende lezingen op maatschappelijk en cultureel gebied.
Dit doen we in de vorm van:
- informatie avonden over uiteenlopende (maatschappelijke) thema's;
- boeiende kunstlezingen die aansluiten bij grotere exposities in Nederlandse musea;
- excursies naar bijzondere tentoonstellingen of bezichtigingen aan buitenplaatsen;
- voordrachten van schrijvers tijdens het literair café.
Bezoek regelmatig deze website om op de hoogte te blijven van de actuele programmering.

Kunst en Cultuur

Filmhuis Olst
Hillie van Dreven, Hans Maas, Joke Mulder, Jennifer Troost, Karin de Gorter, Patrizia Knevel en Susan Stiletti

Leeskring
Ylonka Daas en Dorien Grashof

Bestuur
Jack Nuissl, Joke Mulder, Henny Beckers, Miep Huiskamp en Dorien Tersteeg
Kunst en Cultuur
De werkgroep Kunst en cultuur organiseert vele activiteiten en lezingen rondom bijvoorbeeld: actuele maatschappelijke thema's, kunst met aansluiting op de grote exposities in het land, kookworkshops, bezoek aan bijzondere tuinen. We nodigen jaarlijks schrijvers/dichters uit voor het literair café.
Al deze activiteiten vinden plaats in een ongedwongen, gezellige setting waar ontmoeten centraal staat.
Filmhuis Olst
Leeskring
Al meer dan twintig jaar is de leeskring in Olst actief. Vijfmaal per jaar komen de leden, rond de twaalf personen, op dinsdagavond in ut Huus bij elkaar om een (recente) roman te bespreken. We nemen niet alleen de literaire aspecten onder de loep genomen, ook ieders mening over het boek komt aan bod. Dikwijls kunnen we een relatie leggen met ontwikkelingen in de maatschappij of vormt het thema van het boek een draadje naar ons persoonlijke leven.
De leeskring biedt niet alleen gezellige avonden, maar schept ook de gelegenheid om elkaar op een andere manier te leren kennen en om eens een boek te lezen dat je zelf niet zo gauw zou hebben uitgekozen.
Op dit moment zitten we met 12 personen vol.
Bestuur
De rollen in het bestuur:
- Jack Nuissl -Voorzitter
- Dorien Tersteeg -Algemeen lid
- Henny Beckers - Algemeen lid
- Miep Huiskamp -Penningmeester
- Joke Mulder - Secretaris
Het bestuur regelt de gang van zaken omtrent financiën, secretariaat en onderhoud contacten met andere organisaties in de omgeving.